عبارت مورد جستجو   :  
  145رکورد در مدت زمان 0.015ثانیه
  بهترین روش برای اساتید معارف شیوه شهید مطهری است
  دکترحسین مطیع را می توان از دانش آموختگان برجسته دانشگاه امام صادق(ع) به حساب آورد.
  14 اردیبهشت 1394 12:7
  نیروهای خوب را در شهرمان می سوزانیم
  دکتر حسین مطیع مدیر گروه معارف اسلامی دانشگاه صنعتی اصفهان است. مهران درخصوص پیرامون کمیت و کیفیت برنامه های فرهنگی در اصفهان 93 با ایشان به گفتگو نشسته است که حاصل آن را می خوانید.
  1 اردیبهشت 1394 11:2
  شادی بعد از عزاداری عمیق و انسان ساز است
  مجالس عزاداری شیعیان، به عنوان یکی از توانمندترین رسانه های این مکتب، با هجمه شبهات مخالفان مواجه بوده و است؛ از این رو پرداختن به این رسانه امری ناگزیر و اجتناب ناپذیر است.
  1 اردیبهشت 1394 10:36
  آمار بازدیدهای سایت از 200000 گذشت
  گزارشی از آمارهای سایت
  9 آذر 1393 11:1
  علم نافع کدام علم است ؟
  (اللهم انی اعوذ بک من علم لا ینفع) که ما در دعاهایمان میگویم به این معنی که خدایا ما از علمی که ب دردمان نمیخورد به تو پناه میبرم. و این سوال که علم، نافع و انفع دارد یا نه؟ آیا همه علم ها به یک اندازه به درد میخورند یا نه؟ این سوالاتی که برای من مطرح شده برای خیلی از افراد نیز مطرح شده است. این مسئله من را واداشت که تحقیقی در این زمینه انجام بدهم. که ببینم علم نافع با علم انفع با علم ضار و با علم بی خاصیت چه فرقی میکنند.
  26 آبان 1393 21:16
  علم نافع، کدام علم است؟
  به گزارش کانون خبر/زهرا گنجعلی:انسان همیشه تشنه آموختن میباشد. ما در دنیایی زندگی میکنیم که اطراف ما پر از دانستنی ها و آموختنی های جالب است . ولی آیا ما زمان و فرصت کافی برای فرا گرفتن تمامی این علوم را داریم؟ آیا توانایی انسان به او اجازه میدهد که به دنبال یادگیری دانستنی های دنیا در هر علمی سرک بکشد؟ و چگونه میتوانیم با انتخابی درست به خود و دنیای خود برای بهتر بودن یاری برسانیم؟ بهتر است انسان آگاهانه در پی یادگیری باشد و با آگاهی پا در این عرصه پهناور بگذارد چه بسا این مسیری روشن برای او باشد، یا فرد را در تاریکی عمیق خود غرق کند. در این راستا با دکتر حسین مطیع نویسنده کتاب علم نافع در قرآن و روایات صحبت کرده ایم.
  26 آبان 1393 19:30
  کار بر روی حجاب دختران باید خودجوش باشد نه دولتی
  رویش نیوز- سرویس گفتگو: در کوچه و خیابان که پا می گذاشتیم، زمان های قدیم را می گویم، اگر دختری در سن هفت یا هشت سالگی با حجابی نادرست به کوچه می آمد همه چشم ها خیره به او باقی می ماند نه اینکه بخواهیم بگوییم که آن چشم ها خیلی کارشان خوب بود، نه؟ اما برای همه تعجب آور بود که دختری با این سن بدون حجاب وارد جامعه شده است، اما در این روزها وقتی که برای تفریح خانواده را روی کار می کنی و با کلی زحمت و دردسر به مکانی تفریحی می روی دخترانی را می بینی که شاید در سنین دوازده، سیزده سالگی هستند و بدون آنکه ذره ای رعایت حجاب را کرده باشند در حال خودنمایی هستند، این معضل را بهانه ای کردیم برای مصاحبه با دکتر حسین مطیع، استاد دانشگاه صنعتی اصفهان، کارشناس و محقق دینی تا در مصاحبه ای به ارائه راهکارهایی برای پیشگیری و درمان این معضل بپردازیم. گامی هر چند کوچک و ساده.
  18 آبان 1393 22:7
  طرح آشنایی با امام حسین (قسمت اول)
  حسین (ع) در سوم شعبان سال چهارم هجری (625 میلادی) در مدینه، در یکی از شهرهای حجاز (عربستان سعودی امروز) به دنیا آمد، پدر او امیرالمؤمنین علی (ع) امام اول شیعیان و مادر او حضرت فاطمه زهرا (ص) دختر رسول الله حضرت محمد (ص) است.. لقب او سیدالشهدا و کنیه او ابوعبدالله است. حسین بن علی حدود شش سال از زندگی خود را در دوران رسول الله (ص) گذرانید و رسول الله علاقه فراوانی به او داشت. ...
  9 آبان 1393 21:45
  معرفی طرح آشنایی با امام حسین (ع)
  برای آشنایی همه مردم جهان – خصوصاً دانشگاهیان - جمعی از اعضاء هیأت علمی کشور بر آن شدند تا با ارسال ایمیلهایی به همه کسانی که با آنها در خارج از کشور ارتباط علمی و فرهنگی دارند، امام حسین (ع) را لااقل در مرحله اول به صورت ظاهری به آنان معرفی کنند. هدف از این جریان که انشاء ا.... فراگیر خواهد شد معرفی وجود مقدس حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به غیر مسلمانان در اقصی نقاط عالم است
  9 آبان 1393 21:33
  سید شهید نشد تا شهید بماند
  به گزارش مهران آن لاین: پنجمین سالگرد استاد شهید سید مهران حریرچیان پنج شنبه شب در حسینیه پانزده خرداد با حضور دوستان و همکاران و شاگردان وی برگزار شد. در این مراسم دکتر حسین مطیع از شاگردان و ارادتمندان وی سخنران جلسه بود.
  3 آبان 1393 20:19
  • تعداد رکوردها : 145